تورنومنت چیست؟


تورنومنت مسابقه ای است که در بین علاقه مندان به پوکر طرفداران زیادی دارد.

این مسابقه با تعداد خاصی از ثبت نام اعضاء و یا در تاریخ-ساعت خاصی شروع میشود و به بسته به نوع آن با برنده شدن یک نفر یا بعد از گذشت زمان مشخصی به پایان میرسد و هر بازیکنی(یا بازیکنانی) که بیشترین چیپ را برنده شده اند صاحب جایزه میشود.
توجه داشته باشید که در تورنومنت ها مقدار چیپ به دست آمده برابر با پول واقعی نیست، این چیپ ها فقط برای مشخص شدن برنده و بازنده هستند. جایزه مسابقه عدد ثابتی است که از قبل تعیین شده است.
این مسابقه ها میتوانند رایگان یا با مقدار کمی ورودی برگزار شوند. مثلا تعیین میشود تورنومنت 1میلیون تومانی با ورودی 5000تومان، در این حالت برای شرکت در مسابقه شما 5000تومان پرداخت میکنید و اگر برنده شوید، در صورتی که کل جایزه فقط به نفر اول پرداخت شود شما 1میلیون تومان دریافت خواهید کرد. البته در اکثر مسابقات جایزه را بین چند نفر برتر تقسیم میکنند تا انگیزه بیشتری برای شرکت در مسابقه وجود داشته باشد.

ریبای چیست؟
برخی از مسابقات به شما اجازه میدهند در صورتی که چیپ هایی که با ثبت نام دریافت کردید را از دست دادید، ریبای کنید و دوباره چیپ دریافت کنید برای ادامه مسابقه. ریبای میتواند رایگان یا با پرداخت مبلغی باشد.